top of page

ROBOTLA TIKANIKLIK AÇMA

Robotla Tıkanıklık Açma

Robotla tıkanıklık açma çalışmaları, ana gider hatlarında veya logar borularında da yapılmaktadır. Ana gider hatlarının tıkanması, tüm binayı olumsuz etkileyen ciddi bir sorundur. Bunun dışında çevreye kötü koku yayılmasına da sebep olur.

Firmamız robotla gider tıkanıklığı açma çalışmaları sırasında, en yakın tuvalet girişinden logar kuyusuna kadar kamera ile inceleme yapmaktadır. Bazı durumlarda logar kuyusunun yeri bilinmemektedir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda, detektör cihazı ile logar kuyusunun yeri tespit edilir.

Detektörle logar tespiti deneyim gerektiren bir iştir. Detektör ile logar kuyusu arama çalışmalarını işinde uzman olan ekiplerimiz yapmaktadır. Ekiplerimiz uzman olduğu için, logar kuyusu tespit çalışmaları çok daha kısa zaman almaktadır.

*

Tıkanıklık sorunları, tesisat borularında biriken katı atıkların logar ve kanalizasyona ulaşmamasından kaynaklanır. Tıkanan bölgenin kameralı cihazla kontrolü sağlanmalı ve robot cihazla temizlenmesi gerekir.

Logar kuyusu tespit edildikten sonra öncelikli olarak logar kuyusunun içi kontrol edilir. Uzun süre logar kuyusu bakımı yapılmayan yerlerde logar kuyusunun içi pislikle dolabilmektedir. Logar kuyusunun dolması suyun geri tepmesine sebep olur ve tuvaletten su taşması yaşanır.

Logar kuyusu dolmuşsa, ekiplerimiz logar kuyusu temizliğini gerçekleştirmektedirler. Tüm işlemleri firmamız yapmaktadır.

Logar kuyusu temizliği tamamlandıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile logar borularının içi en yakın tuvalete kadar kontrol edilir. Bu sayede logar kuyusundaki olası bütün sorunlar tespit edilir. Eğer logar kuyusunda tıkanıklığa sebep olan bir cisim varsa, robotla pimaş açma işlemi yapılarak sorun giderilir.

Ancak bazı durumlarda logar borusunda çökme meydana gelmektedir. Bu gibi durumların tespiti yine kameralı görüntüleme cihazı ile mümkündür. Logar borusunun çökmesi nadir yaşanan bir olaydır. Logar borusu, üstündeki toprağın basıncına dayanamaz ve çöker. Bu durum tıkanıklığa sebep olur.

Logar borusunda çökme meydana geldiğinde, robotla gider açma işlemi işe yaramaz. Bu durumda toprağın kazılarak, logar borusunun çıkarılması gerekir. Onarım ekiplerimiz, yeni logar hattı döşeme işlemlerini de gerçekleştirmektedirler.

Kurumsal firmalar aracılığı ile alacağınız tıkanıklık açma hizmeti son teknoloji ile tasarlanan modern cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihazlar detektörlü ya da kameralı olarak tasarlanmış cihazlardır. Bütün gider borularınızda meydana gelen tıkanıklıklar için kullanılabilen modern cihazlarla işlem yapan ve alanında uzman ekipler işlemlerini oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmektedirler.

* Sadece kimyasal dökerek yapılan tıkanıklık açma çalışması tıkanıklığın tekrar oluşmasını engelleyemez. Sebebi bilinmeyen bir sorun sadece kimyasal ile çözülmüş sayılamaz. Firmamız, öncelikle sorunu oluşturan nesneleri yani katı atıkları robotlu makineyle temizler ve suyun akışı sağlanır. Kameralı görüntüleme cihazlarımız ile tıkayıcı cisimlerin yerleri tespit edilir ve kalıcı çözümler firmamız tarafından uygulanır.

Borular Neden Tıkanır?

  • Temizlik bezlerini tuvalet giderine atmak,

  • Islak mendil ve rulo halinde atılmış havlu peçeteler,

  • Katı ve erimeyen plastik nesneler (oyuncak, şişe kapakları vb.),

  • Tadilat esnasında giderlere atılan inşaat malzemeleri,

  • İnşaat sırasında atılan moloz parçaları, çimento, talaş gibi..

Lavabo, mutfak , banyo veya tuvalet tıkanmalarında firmamızın uyguladığı robotla tıkanıklık açma fiyatları son derece uygun ve hesaplıdır. Tıkalı boru açma işlemlerinde gereksiz kırma dökme yöntemleri ile uğraşmadan kısa süre içerisinde bu sorunlardan firmamız sayesinde kurtulabilirsiniz.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet gideri tıkandığında oldukça rahatsız edici bir durumla karşı karşıya kalırsınız. Özellikle alafranga tuvaletlerde geri taşma sorunu da beraberinde gelirse hiç hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. Tuvaletiniz tıkandığı zaman ilk önce sert bir çubuk yardımı ile gidere müdahale edebilirsiniz. Elbette sivri bir çubuk ile yapılan tıkanıklık açma denemesi her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Yukarıda bahsettiğimiz herhangi bir cisim atılmışsa tıkanıklığı açmak kendi başınıza mümkün değildir.

TAHA Tesisat firmamız tıkanıklık açma çalışmalarında robot cihazlar kullanır. Robot cihazlar tuvalet içindeki pimaş borulara zarar vermeden tıkanıklığı açar, tıkanıklık açıldıktan sonra testlerini yaparız, kameralı görüntüleme cihazları ile pimaşları görüntüler, tekrar tıkanıklığa sebep olabilecek bir durum var ise sizlere rapor olarak sunarız.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabolar özellikle ev hanımlarının yemek artığı, çay çöpleri gibi atıkların giderde birikmesi ve tıkaması ile oluşur. Banyo lavabolarında ise durum çok da farklı değildir, kıl ve sabun artıkları gibi erimeyen bazı maddeler lavaboların tıkanmasına sebep olur. Robot cihazlarla tıkanıklıkları, lavabo giderlerine ve pimaşlara zarar vermeden açarız, kameralı cihazlarımız ilede son kontrollerini yaparak sizlere raporlarız. 

Apartmanın Pimaşı Tıkandı

Evinizde ne kadar dikkatli kullanım yaparsanız yapın, birden fazla evin bulunduğu apartmanlarda ya da iş hanlarında apartman pimaş tıkanması görülebilir. Birden fazla dairenin bulunduğu bir yerde pimaşın nereden tıkandığını öğrenmenin yegâne yolu pimaş tıkanıklık açma robotu kullanmaktır. Pimaş tıkanıklığı açtırmak için İstanbul Tesisat uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

bottom of page